Piątek, 1 grudnia 2023 roku
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Witamy na stronie Rzymskokatolickiej Parafii św. Marka Ewangelisty w Łomiankach Dąbrowie.
Cud eucharystyczny w Lanciano. Monstrancja
w której przechowuje się Ciało i Krew Pańską
"Nie możemy
być spokojni,
gdy pomyślimy
o milionach
naszych braci
i sióstr,
tak jak my
odkupionych
Krwią Chrystusa,
którzy żyją
nieświadomi
Bożej miłości."


Jan Paweł II

KU CZCI KRWI CHRYSTUSA

         Wspólnota Krwi Chrystusa jest duchową rodziną skupiającą osoby świeckie i zakonne, które zobowiązują się pogłębiać duchowość Przenajdroższej Krwi Chrystusa i żyć Nią. Pan Jezus odkupił nas wszystkich swoją Krwią i dlatego naszym zadaniem jest uwielbiać i adorować Chrystusa Ukrzyżowanego. Chrystus ratuje nas nie srebrem, nie złotem, ale przez miłość, ofiarność, przez dawanie własnego życia. Poświęca Samego Siebie. Głównym zadaniem ruchu jest formacja duchowa jego członków, która powinna wpływać na otoczenie; przede wszystkim w rodzinie, ale również w miejscu pracy, parafii.


    W naszej parafii od poczatku jej istnienia działa grupa modlitewna Wspólnota Krwi Chrystusa. Członkowie tej wspólnoty - 13 osób, podejmują wiele inicjatyw o charakterze społecznym, działając na rzecz parafii w różnych zakresach. Działalność na rzecz rozwoju duchowego realizują poprzez rozważanie tekstów Pisma Świętego, wspólnym różańcem, adwentowej całonocnej adoracji przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Uczestniczą także w odpustach w Domu Misyjnym w Częstochowie.
    Każdego miesiąca ksiądz Proboszcz odprawia Mszę Świętą w intencji grupy.

    Swoje spotkania Wspólnota Krwi Chrystusa odbywa raz w tygodniu.


Historia

    Pierwszy etap rozwoju Wspólnoty zaczyna się na Golgocie. Bractwo Najdroższej Krwi zostało założone 8 grudnia 1808 r w Rzymie przez Księdza Franciszka Albertniego wraz ze Św. Kasprem. Zostało Ono zatwierdzone przez papieża Piusa VII, podniesione do godności Arcybractwa i obdarzone wieloma odpustami, aby jak najwięcej wiernych tę " Cenę Odkupienia" uczyło się kochać i czcić. Aby ułatwić szerzenie tej Wspólnoty Ksiądz Jan Merlini przekształcił to Arcybractwo na "Pobożne Stowarzyszenie", które dzisiaj nazywamy Wspólnotą Krwi Chrystusa.
    Wspólnota jako ruch dla świeckich w Kościele Katolickim rozpoczęła swoją działalność w Polsce akurat w czasie stanu wojennego. Wtedy cały naród pragnął wolności i godności - gotowy płacić za to własną krwią. Uszy i serca otwarte były dla duchowości płynącej z otwartych ran Ukrzyżowanego Pana.
Pierwszy etap charakteryzuje się nowym doświadczeniem poprzez życie w codzienności Słowem Życia; tj. wybranym wersetem z Pisma Świętego i rozważanym we własnym sercu.
    Drugi etap to czas budowania Domów i struktur naszej wspólnoty w Polsce. Etapem trwającym w tej chwili jest przyjęcie charyzmatów Ducha Świętego, w którym jakbyśmy na nowo odkryli i głębiej poznali nasz własny charyzmat "Krew Chrystusa".
    Nasza wspólnota nie jest wspólnotą charyzmatyczną, ale Duch Święty udziela charyzmatów wszystkim dla budowania Wspólnot i Kościoła.


Od 22 grudnia 2006 roku odwiedziło nas:  licznikliczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik osób.               Opracowanie strony: Michał Markowski © 2006-2023
   Info o tobie: IP: 18.206.12.157 Przegladarka: inna, System operacyjny: inny. Strona korzysta z plików cookies - polityka prywatności
Do gory!