Środa, 12 grudnia 2018 roku

Wybierz rok archiwum newsów:
 ::  SPOTKANIA DUSZPASTERSTWA AKADEMICKIEGO
  Zapraszamy studentów, młodzież pracującą na spotkania duszpasterstwa akademickiego w niedzielę o godz. 19:00. Tegoroczne spotkania będą poświęcone modlitwie chrześcijańskiej.
30.09.2017 r.
 ::  SAKRAMENT BIERZMOWANIA
  W środę 20 września 2017 młodzież naszej parafii przyjęła sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Młodzież dziękując Jego Ekscelencji Piotrowi Jareckiemu za udzielenie bierzmowania zobowiązała się do dalszego rozwoju swojego życia chrześcijańskiego. Życzymy młodzieży konsekwencji w realizacji tych zobowiązań.
25.09.2017 r.
 ::  DZIĘKUJEMY BOGU ZA KS. MIROSŁAWA
  W niedzielę 3. września w czasie uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej dziękowaliśmy Bogu za dar posługi ks. Mirosława Jasinskiego w parafii Św. Marka Ewangelisty.
Ks. Mirosław udaje się na roczny urlop naukowy, ale obiecał nam, że nie zapomni o naszej parafii. Po Mszy świętej parafianie skromnymi upominkami dziękowali Księdzu za jego wspaniałą pracę duszpasterską i wielkie zaangażowanie na rzecz naszej parafii.
03.09.2017 r.
 ::  WITAMY NOWEGO KS. WIKARIUSZA
  Metropolita warszawski Kardynał Kazimierz Nycz 27. sierpnia mianował ks. Andrzeja Krzesińskiego wikariuszem parafii Św. Marka Ewangelisty w Dąbrowie Leśnej.
Ks. Andrzej był dotychczas wikariuszem w parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie.
Przyjmujemy Ks. Andrzeja z wielką radością, miłością i życzliwością, otaczamy serdeczną modlitwą i życzymy owocnej pracy i radości z pełnienia posługi kapłańskiej.
20.08.2017 r.
 ::  ŚWIĘTO ŚW. MARKA, EWANGELISTY
  25. kwietnia 2017r. przypada Święto św. Marka, Ewangelisty, patrona naszej parafii.
O godzinie 18 została odprawiona Uroczysta Msza Św. podczas której został ofiarowany Ewangeliarz, własnoręcznie przepisana przez naszych parafian Ewangelia św. Marka, która w wyjątkowych okazjach używana będzie w Liturgii Świętej.
»» zobacz Uroczystość
»» zobacz Ewangeliarz

26.04.2017 r.
 ::  ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE
  Alleluja! Biją dzwony, głoszą w świata wszystkie strony, że zmartwychwstał Pan.
Ta wielka radość przychodzi w sposób zaskakujący. Po strasznej męce, śmierci i złożeniu do grobu Pana Jezusa wydawało się, że to już koniec i że nie ma już nadziei. Tymczasem okazało się, że to nowy początek, którego końca nie będzie, bo Pan zmartwychwstał i żyje na wieki!
W Nim także otrzymaliśmy dar przejścia ze śmierci do życia, z krainy grzechu, do raju i odzyskaliśmy utraconą godność dzieci Bożych.
Niech serca każdego z nas Zmartwychwstały Chrystus wypełni swoim pokojem i miłością. Niech ta Boża miłość przelewa się poprzez nasze serca na wszystkich, z którymi dzielimy naszą codzienność. Niech będzie naszą siłą i mocą w dzieleniu się dobrem i nadzieją. Niech nasze serca oraz naszych bliskich śpiewają radosne ALLELUJA.
Z modlitwą przy pustym grobie Zbawiciela
Ks. Proboszcz Andrzej Kostrzębski
15.04.2017 r.
 ::  REKOLEKJE WIELKOPOSTNE
  Zakończyliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki głosił ks. Piotr Mazurek.
»» Posłuchaj nauk
24.03.2017 r.
 ::  WIELKI POST
  Środa Popielcowa jest początkiem Wielkiego Postu, czasu przygotowania się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przewodnim motywem jest nawrócenie, które Pismo Święte streszcza w trzech praktykach: modlitwie, poście i jałmużnie. Kościół zachęca, aby ten czas przeżyć w skupieniu, refleksji, przy skromniejszych posiłkach i pracy nad sobą.
01.03.2017 r.

Od 22 grudnia 2006 roku odwiedziło nas:  liczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik osób.               Opracowanie strony: Michał Markowski © 2006-2018