Czwartek, 20 lutego 2020 roku
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Witamy na stronie Rzymskokatolickiej Parafii św. Marka Ewangelisty w Łomiankach Dąbrowie.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16.02.2020
1. Nowy cykl kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 24 lutego 2020 roku o godz. 19:00 w dawnej kaplicy. Szczególnie na kurs zapraszamy narzeczonych, którzy planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego w najbliższym czasie. Szczegółowych informacji udzielmy i przyjmujemy zapisy w zakrystii.

2. W związku z jubileuszem parafii przygotowywana jest wystawa fotograficzna o początkach naszej parafii. Jeśli ktoś posiada zdjęcia z pierwszego chrztu, bierzmowania, I komunii, ślubu i chciałby je udostępnić do skopiowania proszony jest o kontakt z ks. Andrzejem.  

3. Nasza Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla młodzieży od 7 klasy do klasy maturalnej w dniach 29.06 – 09.07.2020 do Kaczyna. Bliższych informacji na temat wyjazdu udziela Ks. Andrzej.

4. Parafialny oddział Caritas od marca pełni dyżur przy parafii w każdy czwartek od godz. 9:00 - 10:00.

5. Osoby, które chcą uczestniczyć w Uroczystości Beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca o godz. 12:00 na Placu Piłsudskiego prosimy o zgłoszenie się i zapisy w zakrystii, abyśmy mogli zamówić odpowiednią ilość kart wstępu.

6. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.

V NIEDZIELA ZWYKŁA 09.02.2020
1. W najbliższy wtorek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych parafian zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 18:00. W czasie sprawowanej Eucharystii, udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o zatroszczenie się, aby chorzy i starsi parafianie mogli wziąć udział w tej uroczystości.

2. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej w środę 12lutego o godz. 19:00. Zapraszamy też nowe osoby, które chciałyby się zaangażować w działalność Akcji Katolickiej.

3. Nowy cykl kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 24 lutego 2020 roku o godz. 19:00 w dawnej kaplicy. Szczególnie na kurs zapraszamy narzeczonych, którzy planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego w najbliższym czasie. Szczegółowych informacji udzielmy i przyjmujemy zapisy w zakrystii.

4. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary na nową monstrancję dla parafii jako wotum wdzięczności w 25 rocznicę jej erygowania. Na ten cel zebrano 2193zl. Kolejna zbiórka odbędzie się 8 marca po każdej Mszy św.

5. W związku z jubileuszem parafii przygotowywana jest wystawa fotograficzna o początkach naszej parafii. Jeśli ktoś posiada zdjęcia z pierwszego chrztu, bierzmowania, I komunii, ślubu i chciałby je udostępnić do skopiowania proszony jest o kontakt z ks. Andrzejem.  

6. Nasza Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla młodzieży od 7 klasy do klasy maturalnej w dniach 29.06 – 09.07.2020 do Kaczyna. Bliższych informacji na temat wyjazdu udziela Ks. Andrzej.

7. Parafialny oddział Caritas od marca pełni dyżur przy parafii w każdy czwartek od godz. 9:00 - 10:00.

8. Pragniemy zorganizować grupę, która uda się na Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego 17 czerwca o godz. 12:00 na Placu Piłsudskiego. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii osób, które będą chciały uczestniczyć w tej uroczystości, abyśmy mogli zamówić odpowiednią ilość kart wstępu.

9. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 02.02.2020
1. Dziś I niedziela miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 do godz. 20:00 zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu. W tym czasie istnieje możliwość spowiedzi.

2. W tym tygodniu przypada:
I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18:00 w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa.
I piątek miesiąca. Komunia św. chorych od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:30.

3. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie w poniedziałek 03.02.2020 o godz. 19:00 w kościele.

4. Nowy cykl kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 24 lutego 2020 roku o godz. 19:00 w dawnej kaplicy. Szczególnie na kurs zapraszamy narzeczonych, którzy planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego w najbliższym czasie. Szczegółowych informacji udzielmy i przyjmujemy zapisy w zakrystii.

5. W tym roku przypada Jubileusz 25lecia erygowania naszej parafii. Główne uroczystości odbędą się w Niedzielę 17 maja 2020 o godz. 11:00 pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza. Z inicjatywy grupy parafian chcemy ufundować nową monstrancję dla parafii jako wotum wdzięczności. Jeśli ktoś chciałbym przyłączyć się do dzieła wdzięczności może to uczynić podczas dzisiejszej zbiórki na nową monstrancję po każdej Mszy św. Monstrancja będzie ofiarowana podczas uroczystości jubileuszowych.

6. W związku z jubileuszem parafii przygotowywana jest wystawa fotograficzna o początkach naszej parafii. Jeśli ktoś posiada zdjęcia z pierwszego chrztu, bierzmowania, I komunii, ślubu i chciałby je udostępnić do skopiowania proszony jest o kontakt z ks. Andrzejem.  

7. Nasza Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla młodzieży od 7 klasy do klasy maturalnej w dniach 29.06 – 09.07.2020 do Kaczyna. Bliższych informacji na temat wyjazdu udziela Ks. Andrzej.

8. We wtorek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych parafian zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 18:00. W czasie sprawowanej Eucharystii, udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o zatroszczenie się, aby chorzy i starsi parafianie mogli wziąć udział w tej uroczystości.

9. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla rodzin w dniach od 15.02.2020 do 22.02.2020 w Salezjańskim Ośrodku Rekolekcyjnym w Szczyrku. W czasie rekolekcji zapewniamy program dla dzieci i młodzieży oraz czas dla rodziny, który możemy wykorzystać na narty. Bliższych informacji o wyjeździe udziela ks. Andrzej w zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.Od 22 grudnia 2006 roku odwiedziło nas:  liczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik osób.               Opracowanie strony: Michał Markowski © 2006-2020
   Info o tobie: IP: 3.233.221.149 Przegladarka: inna, System operacyjny: inny. Strona korzysta z plików cookies - polityka prywatności
Do gory!