Wtorek, 18 grudnia 2018 roku
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Witamy na stronie Rzymskokatolickiej Parafii św. Marka Ewangelisty w Łomiankach Dąbrowie.

III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2018
1. W czasie Adwentu serdecznie zapraszamy na Roraty – Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o godz. 7:00 a dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Zachęcamy, aby na Roraty przynosić lampiony, szczególnie prosimy o to dzieci.

2. Opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” rozprowadzane są po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań na terenie naszej parafii.

3. Serdeczne dziękujemy za wszelkie ofiary złożone przez ostatnie dwie niedziele na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin w trudniejszej sytuacji oraz rodzin wielodzietnych. Na ten cel zebrano 4594.40 i 20 centów i pomocą objęto około 100 osób. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Caritas i Akcji Katolickiej za zaangażowanie i zrealizowanie tego przedsięwzięcia.

4. W dzisiejszą Niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się również na stronie internetowej parafii, w gablocie ogłoszeniowej oraz jest wydrukowany do wzięcia na kartkach, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o skorzystanie w czasie rekolekcji z sakramentu spowiedzi, aby nie odkładać spowiedzi na ostatni czas przed świętami. Rekolekcje głosi dla nas Ks. Robert Tomasik – Proboszcz Parafii św. Józefa w Konstancinie Jeziornej.

5. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej w dniach 29.04 - 04.05.2019 do Barcelony, Monserrat, Girony, Lourdes. Szczegółowych informacji o pielgrzymce udziela Ks. Andrzej Krzesiński w zakrystii.

6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

7. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

II. NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018
1. W czasie Adwentu serdecznie zapraszamy na Roraty – Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o godz. 7:00 a dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Zachęcamy, aby na Roraty przynosić lampiony, szczególnie prosimy o to dzieci.

2. Akcja Katolicka wspólnie z parafialnym Oddziałem Caritas, przygotowuje paczki świąteczne dla osób w trudniejszej sytuacji i rodzin wielodzietnych. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się na ten cel zbiórka do puszek.  Zachęcamy, aby osoby czy też rodziny, które chciałyby otrzymać pomoc świąteczną zgłosiły się do kancelarii parafialnej, zakrystii lub bezpośrednio do organizatorów świątecznej pomocy.

3. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej w środę 12.12.2018 o godz. 19:00. Zapraszamy też nowe osoby, które chciałyby się zaangażować w działalność Akcji Katolickiej.

4. Opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” rozprowadzane są po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań na terenie naszej parafii.

5. Spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym przygotowują się do swojej I komunii świętej jutro w poniedziałek 10.12.2018 o godz. 18:00 w kościele.

6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w trzecią Niedzielę Adwentu 16.12.2018 i będą trwały do środy 19.12.2018. Wydrukowany program rekolekcji znajduje się przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Rekolekcje wygłosi Ks. Robert Tomasik – Proboszcz Parafii św. Józefa w Konstancinie Jeziornej.

7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej w dniach 29.04-04.05.2019 do Barcelony, Monserrat, Girony, Lourdes. (nie będzie pielgrzymki do Rzymu jak ogłaszaliśmy we wrześniu). Szczegółowych informacji o pielgrzymce udziela Ks. Andrzej Krzesiński w zakrystii.

8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

9. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

I NIEDZIELA ADWENTU 02.12.2018
1. W tym tygodniu przypada:
I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18:00 w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa.
I piątek miesiąca. Komunia św. chorych od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:30.

2. W czasie Adwentu serdecznie zapraszamy na Roraty – Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o godz. 7:00 a dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Zachęcamy, aby na Roraty przynosić lampiony, szczególnie prosimy o to dzieci.

3. Akcja Katolicka wspólnie z parafialnym Oddziałem Caritas, przygotuje paczki świąteczne dla osób w trudniejszej sytuacji i rodzin wielodzietnych. Dzisiaj i w następną niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się na ten cel zbiórka do puszek.  Zachęcamy, aby osoby czy też rodziny, które chciałyby otrzymać pomoc świąteczną zgłosiły się do kancelarii parafialnej, zakrystii lub bezpośrednio do organizatorów świątecznej pomocy.

4. W Sobotę 8.12.2018 przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny. Tego dnia Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. W Godzinę Łaski wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godz. 12:00 do 13:00. Serdecznie zapraszamy tego dnia na Msze św. o godz. 18:00 w intencji powstałego w naszej parafii dzieła „Różaniec rodziców”.  Szczególnie na tę Mszę św. zapraszamy rodziców modlących się codziennie za swoje dzieci dziesiątką Różańca oraz  ich dzieci. Po Mszy św. zapraszamy do dawnej kaplicy na agapę.

5. Opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” rozprowadzane są po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań na terenie naszej parafii.

6. Spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym przygotowują się do swojej I komunii świętej w poniedziałek 10.12.2018 o godz. 18:00 w kościele.

7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w trzecią  Niedzielę Adwentu 16.12.2018 i będą trwały do środy 19.12.2018. Wydrukowany program rekolekcji znajduje się przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Rekolekcje wygłosi Ks. Robert Tomasik – Proboszcz Parafii św. Józefa w Konstancinie Jeziornej.

8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej w dniach 29.04-04.05.2019 do Barcelony, Monserrat, Girony, Lourdes. Szczegółowych informacji o pielgrzymce udziela Ks. Andrzej Krzesiński w zakrystii.

9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

10. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.Od 22 grudnia 2006 roku odwiedziło nas:  liczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik osób.               Opracowanie strony: Michał Markowski © 2006-2018
   Info o tobie: IP: 34.229.140.153 Przegladarka: inna, System operacyjny: inny. Strona korzysta z plików cookies - polityka prywatności
Do gory!