Poniedziałek, 18 lutego 2019 roku

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.02.2019
1. W dzisiejszą Niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na działalność parafialnego oddziału Caritas.

2. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej w dniach 29.04 - 04.05.2019 do Barcelony, Monserrat, Girony, Lourdes. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowych informacji o pielgrzymce udziela i przyjmuje zapisy Ks. Andrzej Krzesiński w zakrystii.

3. Nasza Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla młodzieży od 7 klasy do klasy maturalnej w dniach 24.06 – 04.07.2019 do Rabki. Bliższych informacji na temat wyjazdu udziela  i przyjmuje zapisy Ks. Andrzej Krzesiński – organizator tego wyjazdu.

4. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie jutro w poniedziałek 18.02.2019 o godz. 19:00 w kościele.

5. Spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym przygotowują się do swojej I komunii świętej w poniedziałek 25.02.2019 o godz. 18:00 w kościele.

6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

7. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

V NIEDZIELA ZWYKŁA 10.02.2019
1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej w dniach 29.04 - 04.05.2019 do Barcelony, Monserrat, Girony, Lourdes. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowych informacji o pielgrzymce udziela i przyjmuje zapisy Ks. Andrzej Krzesiński w zakrystii.

2. Nasza Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla młodzieży od 7 klasy do klasy maturalnej w dniach 24.06 – 04.07.2019 do Rabki. Bliższych informacji na temat wyjazdu udziela  i przyjmuje zapisy Ks. Andrzej Krzesiński – organizator tego wyjazdu.

3. Nowy cykl kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii rozpocznie się jutro w poniedziałek 11 lutego 2019 roku o godz. 19:00 w dawnej kaplicy. Szczególnie na kurs zapraszamy narzeczonych, którzy planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego. Szczegółowych informacji udzielmy i przyjmujemy zapisy w zakrystii.

4. W poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych parafian zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 18:00. W czasie sprawowanej Eucharystii, udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o zatroszczenie się, aby chorzy i starsi parafianie, mogli wziąć udział w tej uroczystości.

5. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej w środę 13.02.2019 o godz. 19:00. Zapraszamy też nowe osoby, które chciałyby się zaangażować w działalność Akcji Katolickiej.

6. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 18.02.2019 o godz. 19:00 w kościele.

7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

8. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 03.02.2019

1. Dziś I niedziela miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11:00. Po Mszy św. o godz. 18:00  do godz. 20:00 zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu. W tym czasie istnieje możliwość spowiedzi.

2. W tym tygodniu przypada:
I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18:00 w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa.

3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej w dniach 29.04 - 04.05.2019 do Barcelony, Monserrat, Girony, Lourdes. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowych informacji o pielgrzymce udziela i przyjmuje zapisy Ks. Andrzej Krzesiński w zakrystii.

4. Nasza Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla młodzieży od 7 klasy do klasy maturalnej w dniach 24.06 – 04.07.2019 do Rabki. Bliższych informacji na temat wyjazdu udziela  i przyjmuje zapisy Ks. Andrzej Krzesiński – organizator tego wyjazdu.

5. Nowy cykl kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 11 lutego 2019 roku o godz. 19:00 w dawnej kaplicy. Szczególnie na kurs zapraszamy narzeczonych, którzy planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego. Szczegółowych informacji udzielmy i przyjmujemy zapisy w zakrystii.

6. W poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych parafian zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 18:00. W czasie sprawowanej Eucharystii, udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o zatroszczenie się, aby chorzy i starsi parafianie, mogli wziąć udział w tej uroczystości.

7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

Drodzy Bracia i Siostry!
Siedemdziesiąt lat temu, 6 lutego 1949 roku, odbył się uroczysty ingres Księdza Arcybiskupa Stefana Wyszyńskiego, Arcybiskupa Warszawskiego i Gnieźnieńskiego, Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski do prokatedry warszawskiej, której funkcję, z uwagi na zniszczoną podczas II wojny światowej archikatedrę, pełnił kościół seminaryjny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Z tej racji, w środę, 6 lutego br, o godz. 19.00, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy dziękowali Bogu za dar życia i posługi Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i prosili Boga o dar jego rychłej beatyfikacji.
Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału w tej uroczystej Mszy Świętej i do wspólnej modlitwy. Zapraszam Kapłanów, siostry i braci zakonnych, grupy i wspólnoty parafialne. Księży zapraszam do koncelebry.
Moim pragnieniem jest, abyśmy bardziej poznali osobę, życie i posługę Czcigodnego Sługi Bożego i przybliżyli sobie jego nauczanie, które nadal jest bardzo aktualne.
Wszystkim Wam z serca błogosławię.
Z pozdrowieniami w Chrystusie Panu
† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Od 22 grudnia 2006 roku odwiedziło nas:  liczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik osób.               Opracowanie strony: Michał Markowski © 2006-2019