Piątek, 1 grudnia 2023 roku
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Witamy na stronie Rzymskokatolickiej Parafii św. Marka Ewangelisty w Łomiankach Dąbrowie.

    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej (POAK) w naszej parafii został powołany na wniosek Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej dekretem księdza Prymasa z dnia 12 lutego 1999 roku. Tym samym dekretem mianowanych zostało pierwszych dziesięciu członków zwyczajnych.

Parafialnym asystentem kościelnym jest nasz ksiądz Proboszcz Andrzej Kostrzębski.
Prezesem naszego POAK został wybrany Jan Kijewski.


    Spotkania formacyjne członków naszego Oddziału odbywają się dwa razy w miesiącu i mają charakter otwarty. We wszystkich spotkaniach uczestniczy ks. Proboszcz. Formacja którą realizujemy jest oparta na programie Akcji Katolickiej w Polsce i jest tożsama z programem duszpasterskim. Formacja realizowana jest również poprzez włączanie się w spotkania o charakterze liturgicznym i szkoleniowym, a więc rekolekcje, Drogę Krzyżową, Tydzień Społeczny, Adwentowe Dni Skupienia, ogólnopolską pielgrzymkę AK na Jasną Górę.
    Członkowie POAK czynnie uczestniczą w życiu parafii. Tradycyjnie przygotowujemy jeden ołtarz na parafialną procesję Bożego Ciała. Uczestniczymy w organizacji Dnia Papieskiego, przygotowujemy także patronalne święto naszej parafii - uroczystość św. Marka Ewangelisty - dzień odpustu. W okresie wakacyjnym organizujemy wiele pielgrzymek do sanktuariów na terenie naszego kraju.


Od 22 grudnia 2006 roku odwiedziło nas:  licznikliczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik osób.               Opracowanie strony: Michał Markowski © 2006-2023
   Info o tobie: IP: 18.206.12.157 Przegladarka: inna, System operacyjny: inny. Strona korzysta z plików cookies - polityka prywatności
Do gory!