Sobota, 24 czerwca 2017 roku

Kochani
  Nasza wspólnota jest bardzo młoda. W czerwcu 1992 roku zostałem przysłany do Łomianek z zadaniem budowy na terenie Dąbrowy nowej parafii. W styczniu 1993 roku dzięki ofiarności mieszkańców został zakupiony plac pod budowę. Oficjalne erygowanie parafii połączone z poświęceniem nowo wybudowanej kaplicy odbyło się w czerwcu 1995 roku. Kolejnym etapem budowy były przygotowania do budowy plebanii, która została oddana do użytku w 2003 roku.
Teraz przyszedł czas na budowę kościoła. Świątynia będzie budowana według projektu architektów Małgorzaty Sadowskiej-Sobczyk i Ivara Grabczyńskiego. W 2005 roku parafia otrzymała pozwolenie na budowę i zostały wykonane pierwsze czynności związane z przygotowaniem terenu. Wykonano przebudowę linii energetycznej 1,5 kV wzdłuż ulicy Długiej i stan surowy zamknięty. Przedsięwzięcie to olbrzymie, wymagające wiele trudu i pieniędzy. Proszę zatem wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie modlitewne i finansowe.
  Dla darczyńców podaję numer specjalnego konta na które można wpłacać ofiary na budowę NASZEJ ŚWIĄTYNI.

Parafia św. Marka Ewangelisty, 05-092 Łomianki, ul. Żywiczna 2
76 1240 2063 1111 0010 1414 5587

Wszystkim wspomagającym modlitwą
lub datkiem pieniężnym nasze wielkie przedsięwzięcie
składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
ks.Andrzej Kostrzębski