Wtorek, 23 października 2018 roku
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Witamy na stronie Rzymskokatolickiej Parafii św. Marka Ewangelisty w Łomiankach Dąbrowie.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 21.10.2018
1. Po każdej Mszy św. w zakrystii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Kartki na których możemy zapisać imiona naszych zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła. Imienna modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach w każdą niedzielę całego roku o godz. 8:30.

2. Miesiąc październik to szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym każdego dnia o godz. 17:30. Nabożeństwa Różańcowe z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17:30.

3. W ubiegłą niedzielę w Dniu Papieskim zebrano w naszej parafii 2798 zł na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Rozpoczął się nowy cykl spotkań przygotowujących młodzieży do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjum i starszych. Prowadzimy jeszcze zapisy młodzieży oraz osób dorosłych, które jeszcze nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania. Najbliższe spotkanie jutro w poniedziałek 22 października o godz. 19:00 w kościele.

5. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla rodzin  w dniach od 02.02.2019 do 09.02.2019 w Ośrodku Rekolekcyjno-Misyjnym SMA w Piwnicznej. Bliższych informacji o wyjeździe udziela ks. Andrzej Krzesiński.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami na pielgrzymkę do Rostkowa, miejsca urodzenia Św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży w sobotę 27 października 2018. Koszt 40 złotych. Zapisy prowadzimy jeszcze tylko w dzisiejszą niedzielę. Bliższych informacji o pielgrzymce udziela ks. Andrzej w zakrystii.

7. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej w środę 24.10.2018 o godz. 19:00. Zapraszamy też nowe osoby, które chciałyby się zaangażować w działalność Akcji Katolickiej. Od niedzieli 28 października Akcja Katolicka naszej parafii będzie rozprowadzała po Mszach św. świece miniatury Świecy Niepodległości znajdującej się w Świątyni Opatrzności Bożej.

8. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy dla rodzin w  Syrii poprzez zbiórkę makulatury. Makulaturę możemy składać do kontenera w Instytucie Studiów nad Rodziną ul. Baczyńskiego 9.

9. Zachęcamy dzieci uczestniczące w niedzielnych Mszach do odbierania od ministrantów ZIARNA – kartek z Ewangelią na daną niedzielę, rebusem, zagadką oraz wklejanie ziaren do zeszytu od religii.

10. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie rodziców, którzy pragną codziennie odmawiać dziesiątek różańca w intencji swoich dzieci. Zgłosiło się blisko 50 osób. Zapraszamy jeszcze rodziców, którzy chcą modlić się codziennie w intencji swoich dzieci o zgłoszenie się do zakrystii.

11. Przypominamy, że chór parafialny serdecznie zaprasza na próby śpiewu w każdy czwartek o 19:15 w sali nad kaplicą. Szczególnie na próby zapraszamy nowe osoby, która chcą śpiewać w chórze parafialnym.

12. W ubiegłym tygodniu została pomalowana dawna kaplica. Bardzo serdecznie dziękujemy za nieocenioną pomoc w tych pracach naszemu parafianinowi Panu Adamowi. Bóg zapłać.

13. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

14. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018
1. Po każdej Mszy św. w zakrystii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Kartki na których możemy zapisać imiona naszych zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła. Imienna modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach w każdą niedzielę całego roku o godz. 8:30.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy dzień papieski. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą odmawiać Różaniec w intencji swoich dzieci. W naszej parafii chcemy utworzyć „Różę” różańcową rodziców modlących się w intencji swoich dzieci.

4. Miesiąc październik to szczególny czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym każdego dnia o godz. 17:30. Nabożeństwa Różańcowe z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17:30.

5. Przypominamy, że w czwartki po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 20:00. W tym czasie możliwość spowiedzi -  zawsze jeden z kapłanów pełni dyżur w konfesjonale.

6. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla rodzin  w dniach od 02.02.2019 do 09.02.2019 w Ośrodku Rekolekcyjno-Misyjnym SMA w Piwnicznej. Bliższych informacji o wyjeździe udziela ks. Andrzej Krzesiński.

7. Spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym przygotowują się do swojej I komunii świętej w poniedziałek 15.10.2018 o godz. 18:00 w kościele.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami na pielgrzymkę do Rostkowa, miejsca urodzenia Św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży w sobotę 27 października 2018. Zapisy prowadzimy do następnej niedzieli. Bliższych informacji o pielgrzymce udziela ks. Andrzej w zakrystii.

9. Od niedzieli 28 października Akcja Katolicka naszej parafii będzie rozprowadzała po Mszach św. świece miniatury Świecy Niepodległości znajdującej się w Świątyni Opatrzności Bożej. To wyjątkowa pamiątka 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zachęcamy do zapalenia ich w naszych domach 11 listopada o symbolicznej godzinie 19:18 i zjednoczenia we wspólnej modlitwie za wolną Ojczyznę, słowami Aktu Dziękczynienia Polski dołączonego do świecy. Miniatura stanowi także cegiełkę na budowę powstającego Sanktuarium Opatrzności Bożej.

10. Rozpoczął się nowy cykl spotkań przygotowujących młodzież do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjum i starszych. Prowadzimy jeszcze zapisy młodzieży oraz osób dorosłych, które jeszcze nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania.

11. Nowy cykl kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 11 lutego 2019 roku.

12. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy dla rodzin w  Syrii poprzez zbiórkę makulatury. Makulaturę możemy składać do kontenera w Instytucie Studiów nad Rodziną ul. Baczyńskiego 9 od piątku 19 października.

13. Zapraszamy młodzież naszej parafii do udziału w modlitewnym czuwaniu na Jasnej Górze w intencji Synodu, które podejmie młodzież Archidiecezji Warszawskiej w nocy z 20 na 21 października 2018 roku (noc z soboty na niedzielę). Nocne czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o 21.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, z zakończy się ok. 5.00. W programie będzie czas adoracji i uwielbienia, konferencje tematyczne i Eucharystia. Zainteresowane osoby prosimy o zapisy u ks. Andrzeja Krzesińskiego

14. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.kliknij


Od 22 grudnia 2006 roku odwiedziło nas:  liczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik osób.               Opracowanie strony: Michał Markowski © 2006-2018
   Info o tobie: IP: 54.80.87.166 Przegladarka: inna, System operacyjny: inny. Strona korzysta z plików cookies - polityka prywatności
Do gory!