Piątek, 28 kwietnia 2017 roku
Merytoryka na podstawie Ewangelii świętego Marka
Ewangelia wg świętego Marka /fragment/

Po śmierci Jezusa
38 [Vt-6,29]A zasłona przybytku rozdarła się na dwoje, z góry na dół.
39 [Vt-6,29] Setnik zaś, który stał naprzeciw, widząc, że w ten sposób oddał ducha, rzekł: "Prawdziwie, ten człowiek był Synem Bożym".
40 [Vt-6,29] Były tam również niewiasty, które przypatrywały się z daleka, między nimi Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba Mniejszego i Józefa, i Salome.
41 Kiedy przebywał w Galilei, one towarzyszyły Mu i usługiwały. I było wiele innych, które razem z Nim przyszły do Jerozolimy.

Projekt ściany ołtarzowej autorstwa Jacka Maślankiewicza.
Projekt z 21 marca 2017r.