Niedziela, 26 lutego 2017 roku

Wybierz rok archiwum newsów:
 ::  Wizyta duszpasterska
  Po świętach 27 grudnia (wtorek) rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Odwiedziny rozpoczynamy od godz. 15:30 a w sobotę od godz. 10:00. Przyjęcie księdza po kolędzie jest jedną z form przynależności do Kościoła.
Na kolędę przygotowujemy stół przykryty białym obrusem, wodę święconą, krzyż, świecę oraz kropidło.

25.12.2016 r.
 ::  Boże Narodzenie
  Kochani Parafianie, drodzy Goście!
Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami! Ta prawda zmieniająca od wieków cały świat jest wielką tajemnicą wiary w Boga, który wciąż szuka człowieka. Jezus Chrystus, jako dziecię wchodzi w historię człowieka i pragnie zamieszkać w ludzkich sercach.
Niech Święta Noc Bożego Narodzenia pomoże nam odnaleźć sens i wartość istnienia człowieka, abyśmy zobaczyli jak piękne może być życie złączone z Bogiem. Niech Maryja, Święta Boża Rodzicielka, wyjedna nam tę Łaskę, aby Nowonarodzony był nie tylko z nami ale i w każdym z nas.
"Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą..."

Z modlitwą u betlejemskiego żłóbka
ks. Andrzej Kostrzębski
24.12.2016 r.
 ::  Pierwsze Poświęcenie Nowej Świątyni
  W drugą Niedzielę Adwentu o godzinie 11 Metropolita Warszawski ks. Kardynał Kazimierz Nycz uroczyście poświęcił naszą Nową Świątynię. Stała się więc domem Bożym i od tej chwili będzie w nim sprawowana liturgia.
Posłuchaj:
»» Uroczysta Msza święta
»» Homilia ks. Kardynała K. Nycza
»» Zobacz fotoreportaż
05.12.2016 r.
 ::  Projekt wystroju naszego kościoła
  8.10.2016 gościła w naszej parafii archidiecezjalna komisja artystyczna na czele z ks. bp. Michałem Janochą, która pozytywnie zaopiniowała projekty wystroju naszego kościoła, w szczególności ściany ołtarzowej i stacji drogi krzyżowej.

Projekt i przyszłe wykonanie ściany ołtarzowej jest autorstwa naszego parafianina p. Jacka Maślankiewicza

Będziemy chcieli ogłosić zbiórkę na rzecz ściany ołtarzowej, gdyż jest szansa aby była gotowa na dzień poświęcenia naszego kościoła tj. 4.12.2016r.

Dodatkowo będziemy chcieli ogłosić zapisy chętnych (parafian, grup parafian, rodzin) na sfinansowanie/współfinansowanie poszczególnych stacji drogi krzyżowej.
Stacje ma wykonać artystka ze Lwowa p. Ivanka Demczuk; na wszystkie stacje będzie potrzebowała ca 1 rok .
02.11.2016 r.
 ::  Pierwsza Msza Św. w nowym kościele
  24 lipca o godzinie 11 w nowym kościele została odprawiona pierwsza koncelebrowana Msza Święta z udziałem ks. biskupa Williama Kenney'a, biskupa pomocniczego Diecezji Birmingham i członka Konferencji Episkopatu Europy. Była to Msza Św. prymicyjna ks. Christopher'a Yule z Birmingham.
zobacz »» foto
24.07.2016 r.
15.07.2016 r.
 ::  Parafialna pielgrzymka
  W miniony poniedziałek (18.04) wróciła z Rzymu pielgrzymka parafialna, zorganizowana z okazji Roku Miłosierdzia. W programie pątniczego szlaku pielgrzymi mieli możliwość przejścia przez Bramę Miłosierdzia (w czterech bazylikach Rzymu), sprawowania Eucharystii u grobu św. Papieża Jana Pawła, a także uczestniczenia w modlitwie "Regina Coeli" na placu św. Piotra. Zgodnie z obietnicą, wszyscy uczestnicy pielgrzymki modlili się również w przekazanych im przez Parafian intencjach.
19.04.2016 r.
 ::  Zmartwychwstanie Pańskie
  Jezus Chrystus, "chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał. A gdy wszystko wykonał, stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go słuchają"
(Hbr 5,8-9).

Niech Paschalna Ofiara Pana Jezusa będzie dla każdego z nas źródłem radości. Spotkanie ze Zmartwychwstałym niech roznieci w nas wiarę, nadzieję i miłość.
Z całego serca życzę wszystkim Gościom i Parafianom, aby wiara w Zmartwychwstałego Syna Bożego była jasnym światłem na drogach życia, źródłem mocy w chwilach trudnych i wyraźnym drogowskazem w każdej sytuacji.
Szczęść Boże!
Ks. Proboszcz Andrzej Kostrzębski
27.03.2016 r.
 ::  Triduum Paschalne
  Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne, najważniejszy czas w kalendarzu Kościoła Powszechnego. Istotą Triduum jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
W tym czasie zadumy powinniśmy pamiętać o ogromnej wadze Triduum Paschalnego i o jego wielkiej wymowie, a także pięknie liturgii. Postarajmy się jak najlepiej przeżyć ten najważniejszy czas w ciągu całego roku liturgicznego.
25.03.2016 r.
 ::  Rekolekcje Wielkopostne
  Przez czas naszych Wielkopostnych Rekolekcji próbujemy przejść drogą miłosierdzia. Ksiądz Dariusz Żochowski, proboszcz parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu, przybliża nam doświadczenie grzechu, miłości Boga, miłości nieprzyjaciół i doświadczenie Bożego przebaczenia w Sakramencie Pokuty. Pochylamy się nad wielką Tajemnicą Bożego Miłosierdzia.
Nauki możemy wysłuchać w zakładce "Homilie mp3"
11.03.2016 r.
 ::  Wielki Post
  Popielcem rozpoczęliśmy Wielki Post. To czas intensywnego karmienia się Bogiem, Jego Słowem i miłością, a także Jego miłosierdziem. To także czas na wzrastanie w miłości do człowieka: do siebie samego i do bliźnich. Poprzez praktyki wielkopostne, post, modlitwę i jałmużnę, człowiek staje się panem, a nie niewolnikiem samego siebie. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali pomagają w dobrym przeżyciu tego czasu.
11.02.2016 r.