Środa, 5 sierpnia 2015 roku

Przemienienie Pańskie
6 sierpnia będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego. Uroczysta Msza Św. o godzinie 19.oo będzie sprawowana w intencji prezydentury Andrzeja Dudy.

Nowenna
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godzinie 18:00

Wiadomość od młodzieży
Kochani Siostry i Bracia,
w ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na przysłowiowe "wakacyjne lody". Wiedzieliśmy, że otworzycie Wasze serca i dłonie na tę naszą prośbę, ale to, co zrobiliście przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Ofiarowaliście nam aż 3.387,02 zł! To zbyt dużo na lody! Nawet na te największe i najsmaczniejsze, z owocami, bezami i z bitą śmietaną! Dlatego postanowiliśmy, że przeznaczymy na pyszne lody 400 zł! Za tę kwotę kupimy lody dla całej naszej grupy, która liczy prawie 40 osób.

Pamiętając o słowach Jezusa, że więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu (Dz 20,35) postanowiliśmy, że pozostałą sumę pieniędzy przeznaczymy na słuszne cele:

500 zł otrzyma jedno ubogie dziecko z naszej parafii jako pomoc na wakacje.

500 zł przeznaczymy na wsparcie dla pewnej rodziny z Łomianek, która nie tak dawno przez pożar straciła swój dom.

Reszta pieniędzy pozostanie w depozycie, jako fundusz na organizację Światowych Dni Młodzieży, które w swojej pierwszej części odbywać się będą we wszystkich parafiach całej Polski, w tym także w naszej.

Od października tego roku rozpoczniemy u nas intensywne przygotowania do przyjęcia dużej grupy młodzieży z zagranicy, która w drodze na Światowe Dni Młodzieży, zatrzyma się u nas na cztery dni.  Mamy już pewne plany i pomysły na to, by razem z tą młodzieżą czas ten wykorzystać dla dobra bliźnich. Chcemy jeszcze bardziej otworzyć się na ludzi biednych i chorych. Żeby to wszystko dobrze zorganizować i przeprowadzić potrzebne będą także fundusze. Nie chcemy jednak nimi obarczać ks. Proboszcza, który przecież buduje nowy kościół. Dlatego postanowiliśmy, że to Wasze wsparcie dla nas wykorzystamy na słuszne charytatywne inicjatywy, które będziemy już wkrótce przygotowywać.

Jeszcze raz dziękujemy Wam za Waszą życzliwość i hojność, serdecznie pozdrawiamy i życzymy pięknych, słonecznych dni!

Młodzież parafii pw. św. Marka Ewangelisty
wraz z ks. Mirosławem

Homilie w mp3
Zapraszamy do zakładki Homilie mp3 gdzie możemy odsłuchać ostatnie homilie głoszone w naszej kaplicy.

Zbiórka na budowę
Bardzo prosimy mieszkańców ulic: Dolnej, Długiej, Szerokiej, Wąskiej, Żwirowej, Grzybowej, Pionierów i Partyzantów o przekazywanie dobrowolnych ofiar na posadzkę kościoła  do zakrystii w 3 lub 4 niedzielę miesiąca.

Od 22 grudnia 2006 roku odwiedziło nas:  liczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik osób.               Opracowanie strony: Michał Markowski © 2006-2015