Czwartek, 22 lutego 2018 roku

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela 18.02.2018
I Niedziela Wielkiego Postu 18 II 2018

1. Porządek nabożeństw wielkopostnych:
– droga krzyżowa – w każdy piątek o godz: 17.30 – dla dzieci i 18.40 dla dorosłych i młodzieży
– gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17.20

2. Przypominamy, że w czwartki po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 20:00. W tym czasie możliwość spowiedzi -  zawsze jeden z kapłanów będzie pełnił dyżur w konfesjonale.

3. Nasza Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla młodzieży od 7 klasy, do klasy maturalnej w dniach 9 – 19 lipca do Szczyrku. Bliższych informacji na temat wyjazdu udziela  przy  wyjściu  z  kościoła  Ks. Andrzej Krzesiński – organizator tego wyjazdu.

4. W Instytucie Studiów nad Rodziną ul. Baczyńskiego 9, w czwartek 22 lutego o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z Instytutem Pamięci Narodowej zatytułowane: „Żegota” Rada Pomocy Żydom przy Delegaturze Rządu RP na Kraj. Spotkanie z dr Tomaszem Roguskim poprowadzi red. Mieczysław Biełaszko z Oddziału Edukacji IPN Warszawa.

5. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela 11.02.2018
VI Niedziela Zwykła 11 II 2018
1. Wielki post rozpoczynamy w najbliższą środę – 14 lutego. Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem w Środę Popielcową o godzinach: 7.00, 9.00, 17.00 – dla dzieci i 18.00. Przypominamy także podstawowe przepisy postne obowiązujące katolików. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od czternastego roku życia do śmierci we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia. Post ścisły, czyli nie tylko powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, ale ograniczenie ilościowe pożywienia, obowiązuje wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Powstrzymanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.

2. Od najbliższego czwartku w naszej parafii po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 20:00. W tym czasie możliwość spowiedzi -  zawsze jeden z kapłanów będzie pełnił dyżur w konfesjonale.

3. Porządek nabożeństw wielkopostnych:
– droga krzyżowa – w każdy piątek o godzinach: 17.30 – dla dzieci i 18.40
– gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę o godz. 17.20

4. Nasza Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla młodzieży od 7 klasy, do klasy maturalnej w dniach 9 – 19 lipca do Szczyrku. Bliższych informacji na temat wyjazdu udziela  przy  wyjściu  z  kościoła  Ks. Andrzej Krzesiński – organizator tego wyjazdu.

5. Zapraszamy osoby dorosłe, które jeszcze nie przyjęły sakramentu bierzmowania do uczestnictwa w katechezach przygotowujących do tego sakramentu. Pierwsza katecheza w  czwartek 15 lutego o godz. 19:00 w dawnej kaplicy

6. Spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku przygotowują się do swojej I komunii świętej, w poniedziałek 12.02.2018 o godz. 18:00.

7. W Instytucie Studiów nad Rodziną ul. Baczyńskiego 9, w czwartek 22 lutego o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z Instytutem Pamięci Narodowej zatytułowane: „Żegota” Rada Pomocy Żydom przy Delegaturze Rządu RP na Kraj. Spotkanie z dr Tomaszem Roguskim poprowadzi red. Mieczysław Biełaszko z Oddziału Edukacji IPN Warszawa.

8. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

Homilie w mp3
Zapraszamy do zakładki Homilie mp3 gdzie możemy odsłuchać homilie głoszone w naszej kaplicy.

Od 22 grudnia 2006 roku odwiedziło nas:  liczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik osób.               Opracowanie strony: Michał Markowski © 2006-2018