Wtorek, 12 grudnia 2017 roku
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Witamy na stronie Rzymskokatolickiej Parafii św. Marka Ewangelisty w Łomiankach Dąbrowie.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela 10.12.2017
II Niedziela Adwentu 10 XII 2017

1. Roraty – Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o godz. 7:00 a dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Zachęcamy, aby na Roraty przynosić lampiony, szczególnie prosimy o to dzieci.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do dawnej kaplicy, aby własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną oraz własnoręcznie napisać życzenia do osób starszych, samotnych i chorych.

3. Trwa parafialna akcja przygotowania paczek świątecznych dla rodzin w trudniejszej sytuacji i wielodzietnych. W tym roku ma ona zmienioną formułę. Nie będziemy losować, kupować i przynosić konkretnych produktów. Dziś jest jeszcze okazja przekazania pieniędzy na ten cel. Zbiórka będzie przeprowadzana po każdej Mszy św. Zbierane są też informacje o osobach potrzebujących pomocy. Do kontaktu z organizatorami zapraszamy osoby, które będą mogły pomóc w przygotowaniu paczek.  

4. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek 11.12.2017 o godz. 19:00. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby się zaangażować w działalność Akcji Katolickiej.

5. W najbliższy czwartek Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej parafii, w gablocie ogłoszeniowej oraz jest wydrukowany do wzięcia na kartkach, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. Opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań na terenie naszej parafii.

7. W zakrystii możemy nabyć film „Szare Anioły” – zrealizowany przez twórców wyróżnionego licznymi  nagrodami filmu „The Human Experience”.

8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

9. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela 03.12.2017
I Niedziela Adwentu 03 XII 2017

1. Roraty – Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o godz. 7:00. Zachęcamy, aby na Roraty przynosić lampiony, szczególnie prosimy o to dzieci.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18:00 w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa.

3. W piątek 08.12.2017 przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. W Godzinę Łaski wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy od godz. 12:00 do 13:00. W tym dniu nie obowiązuje post.

4. Spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku przygotowują się do swojej I komunii świętej w poniedziałek 04.12.2017 o godz. 18:00.

5. Przyjmujemy rezerwację intencji Mszalnych, Mszy gregoriańskich na przyszły rok w zakrystii.

6. Trwa akcja przygotowania paczek świątecznych dla rodzin w trudniejszej sytuacji i wielodzietnych. W tym roku, ze względów organizacyjnych, ma ona zmienioną formułę. Nie będziemy losować, kupować i przynosić konkretnych produktów. W tę i następną niedzielę odbędzie się na ten cel zbiórka do puszek.  Zdarza się, że wiemy o trudnej sytuacji naszych sąsiadów, którym także przydałaby się pomoc. Można o tym poinformować członków Akcji Katolickiej przy okazji kwesty przekazując na kartce dane o tej rodzinie: nazwisko, adres i ilość osób ( w tym dzieci). Do kontaktów z organizatorami zapraszamy również osoby chętne do pomocy.

7. Opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań na terenie naszej parafii.


8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do dawnej kaplicy, aby własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną oraz własnoręcznie napisać życzenia do osób starszych, samotnych i chorych.

9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

10. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

ogłoszenia duszpasterskie Niedziela 26.11.2017
Chrystusa Króla Wszechświata 26 XI 2017

1. W dzisiejszą Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 11:00 odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. Uroczystość Św. Andrzeja Apostoła przypada w czwartek - 30.11.2017. Tego dnia modlimy się szczególnie w intencji solenizantów Ks. Proboszcza Andrzeja Kostrzębskiego, Ks. Wikariusza Andrzeja Krzesińskiego podczas Mszy św. o godz. 18:00.

3. W tym tygodniu przypada:
I piątek miesiąca. Komunia św. chorych od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:30.
I sobota miesiąca o godz. 17:00 nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 18:00 Msza św. w intencjach Ojca św., w intencji naszej Ojczyzny i rodzin naszej parafii.
I niedziela miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 11:00. Po Mszy św. o godz. 18:00  do godz. 20:00 zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez duszpasterstwo akademickie. W tym czasie istnieje możliwość spowiedzi.

4. Spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku przygotowują się do swojej I komunii świętej w poniedziałek 04.12.2017 o godz. 18:00.

5. W tym roku Akcja Katolicka wspólnie z parafialnym Oddziałem Caritas, ze względów organizacyjnych, zmienia formułę przygotowań paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin. Nie będziemy losować, kupować i przynosić konkretnych produktów. W niedzielę 03 i 10.12.2017 odbędzie się na ten cel zbiórka do puszek.  Za zebrane pieniądze zostaną zakupione potrzebne produkty na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji. Można też poinformować członków Akcji Katolickiej o rodzinach, które potrzebują pomocy zapisując na kartce ich dane: nazwisko, adres i ilość osób ( w tym liczbę dzieci). Do kontaktów z organizatorami zapraszamy również osoby chętne do pomocy w tej akcji.

6. Opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” będą rozprowadzane od przyszłej niedzieli 03.12.2017. Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań na terenie naszej parafii.

7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

8. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

ogłoszenia duszpasterskie Niedziela 19.11.2017
XXXIII Niedziela Zwykła 19 XI 2017

Spotkanie Akcji Katolickiej w środę 22.11.2017 o godz. 19:00. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby się zaangażować w działalność Akcji Katolickiej.

W sobotę 25.11.2017 o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. z udziałem chórów oraz wspólny koncert po tej Mszy św.. Wystąpią: chór działający przy z naszej parafii, chór parafii św. Małgorzaty w Łomiankach oraz Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia Consolata w Kiełpinie.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zebraliśmy na ten cel 1900 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zapraszamy na zimowe rekolekcje rodzinne w Maniowy koło Nowego Targu w dniach od 20-27.01.2018. Zapisy przyjmuje i udziela wszelkich informacji Ks. Andrzej Krzesiński, który współorganizuje te rekolekcje.

Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby gospodarcze naszej parafii.


Homilie w mp3
Zapraszamy do zakładki Homilie mp3 gdzie możemy odsłuchać homilie głoszone w naszej kaplicy.


kliknij


Od 22 grudnia 2006 roku odwiedziło nas:  liczniklicznikliczniklicznikliczniklicznik osób.               Opracowanie strony: Michał Markowski © 2006-2017
   Info o tobie: IP: 54.82.79.109 Przegladarka: inna, System operacyjny: inny. Strona korzysta z plików cookies - polityka prywatności
Do gory!